סוג עמוד תוכן: שומטים

אוהלי שמיטה

אוהל שמיטה ישראלית הוא פרוייקט שמתקיים על מנת להביא את הנושאים האלו ולראות איפה הם פוגשים אותנו בחיינו כיום. אם זה בהפרדת פסולת וצמצום בזבוז והקשר שלהם לקדושת השביעית, בהזמנה להאט, להתבונן ולראות האם יש דבר מה שדורש שינוי, תיקון או רק עצירה מה- בחיינו הפרטיים, הקהילתיים, בעולם, או גם אם זה רק רגע לעצור ולהתסכל על הנוף. אוהלי השמיטה מבקשים לאפשר את המרחב לאפשרויות האלו, אנו מדברים.ות על רעיונות השמיטה השונים תוך כדי פעילויות יצירתיות שנוגעות אליהם ומתקשרים עם לערכי הקיימות והסביבה.

אסיף שמיטה ישראלית

אסופת מאמרים סרטונים וקטעים בנושא שמיטה

אתגר שמיטה

מחבר/ת: צוות שמיטה ישראלית
ביקשנו מהמשתתפים בתכנית “על פני האדמה” לכתוב על האתגרים ששנת השמיטה מזמנת להם, ומה כל אחד מתכוון לשמוט השנה. זה מה שהם ענו לנו: 

האדמה נחה, הגננת לא: על שנת השמיטה בגני הילדים

מחבר/ת: הרשת הירוקה
על שנת השמיטה בגני הילדים

שמיטה ישראלית – איך אתם מתכוננים לשנת השמיטה הקרובה?

מחבר/ת: עינט קרמר
דמו בנפשכם כי במדינת ישראל מוכרזת שנה שלמה כשנת שבתון חלקית המוקדשת לחיזוק המשפחתיות, חיי התרבות והקהילה. מה הייתם יכולים לעשות בשנה שכזו? “וְהָיְתָה שַׁבַּת הָאָרֶץ לָכֶם לְאָכְלָה— לְךָ, וּלְעַבְדְּךָ וְלַאֲמָתֶךָ וְלִשְׂכִירְךָ וּלְתוֹשָׁבְךָ הַגָּרִים עִמָּךְ. וְלִבְהֶמְתְּךָ–וְלַחַיָּה, אֲשֶׁר בְּאַרְצֶךָ: תִּהְיֶה כָל-תְּבוּאָתָהּ, לֶאֱכֹל.” (ויקרא כ”ה ז)

מיזם הפקרת שעות

מחבר/ת: הרב יוסף צבי רימון
בשנת השמיטה צריכים לעסוק בנתינה באופן מיוחד. השמיטה איננה רק ערך סוציאלי. יש תוספת מרשימה ומיוחדת בשמיטה. בשמיטה כולם נותנים וכולם מקבלים!

שמיטה ישראלית – התמודדות עומק מחזורית המבוססת על יצירת משבר יזום

מחבר/ת: אביב בריגר ועמוס כץ

משמיטה לצמיחה – משמיטת כספים לצמיחה כלכלית

מחבר/ת: אוריאל לדרברג

הכנה לשמיטה בבית ובגינות הפרטיות

מחבר/ת: ישראל גלון

שמיטה במציאות מודרנית

מחבר/ת: הרב יוסף צבי רימון
שנת השמיטה מיושמת כיום בצורה מועטת מאוד אצל רוב האנשים. כיצד ניתן ליישם את השמיטה במציאות מודרנית?